telefon: 604 268 314 | e-mail: zielonominawadnianie@gmail.com

Sterownik NEPTUN 2.05 z kontrolerem wody deszczowej powrót

Dostępność: produkt dostępny
Cena: 4556,13 zł (w tym VAT 23%)
Cena netto:(netto: 3704,17 zł)
szt.
Producent: brak
Kod: ID2559
Opis

 

Inteligentny Sterownik Automatycznego Nawadniania

- korzysta z prognozy pogody i ustala dawki wody na podstawie danych meteorologicznych

- oszczędza wodę , dzięki inteligentnemu korzystaniu z prognozy pogody

- sterowany przez stronę WWW możesz sterować nawadnianiem z Wakacji i podróży słuzbowych

- pokazuje przyczyny awarii, może zamknąć dopływ wody w ich przypadku, wysyła SMS po wykryciu awarii.

Kontroler wody deszczowej do sterownika NEPTUN.

Przystawka kontroluje poziom wody w zbiornikach na wodę deszczową z dokładnością do kilku centymetrów. Można go zastosować również w zbirnikach p.poż. z kontrolą zachowania stanu wody. Istnieje możliwość ustalenia różnych opcji wykorzystania wody deszczowej do celu nawadniania, co pozwala m.in. na automatyczne przełączanie źródła wody miedzy deszczówką a wodą z sieci miejskiej. Przy zbiornikach szczelnych mamy możliwość automatycznego ich dopełnienia tuż przed nawadnianiem. Połączenie sterownika wraz z kontrolerem wody deszczowej daje nam nieograniczone możliwości konfiguracji. Kontroler sterowany jest za pomocą smartphone, łącznie z informacją o dokładnej ilości wody w zbiorniku, bez konieczności zaglądania do niego.

 

dla każdej sekcji nawadniania możemy ustawić priorytet- wybierając konkretny rodzaj zasilania.

Obsługa  kontrolera odbywa się poprzez telefon z systemem operacyjnym Android

 


Korzyści z zainstalowania Neptuna :

  • oszczędność wody nawet do 50%
  • znajomość przyczyn awarii
  • Zatrzymanie systemu w przypadku awarii
  • posiadanie dostępu do konkretnych raportów nawadniania, raportów zużycia i kosztów wody
  • Dla zarządców nieruchomości- możliwość kontrolowania wszystkich systemów w jednym miejscu, a także raportowanie dla każdego budynku odddzielnie

Zawartość zestawu sterownika Neptun8:

 

Sterownik 8 sekcyjn, Zasilacz 24VAC, Przepływomierz 5/4" [7200 l/h], Deszczomierz przewodowy, Roczny abonament (SIM,SMS,PROG), sonda do zbiornika na wodę deszczową


 

Sterownik Neptun posiada również system dekoderowy- można go rozbudować nawet do 255 sekcji !!!


 

 

ponieważ koszty wody są coraz wyższe, w przedziale czasowym sterownik Neptun nie jest drogi- jego koszt zwraca się od 1 roku do 5 lat, w zależności od powierzchni ogrodu. Oszczędza wodę bez narażenia roślin na utratę życiodajnej wody, a w opcji z kontrolerem deszczowym staje się narzędziem do ekologicznego wykorzystania wody.

W przypadku pobierania wody z wody wodociagowej i oddawania wody z dachu do kanalizacji ogólnospławnej okres zwrotu inwestycji w system zagospodarowania wody deszczowej na nawadnianie może wynosić już od 5 lat, w przypadku zagospodarowania wody deszczowej do użytku wewnątrz budynku ( np. spłukiwanie toalet) i nawadnianie moze wynosic nawet 4 lata.

Okres zwrotu inwsetycji budowy systemu zagospodarowania wody deszczowej na nawadnianie, dla ogrodu przydomowego o powierzchni ok. 1000 m2 i zbierania wody deszczowej z dachu o pow. ok. 200m2 ( przy załozeniach jak powyżej) wynosi od 7-12 lat w zależności od regionu Polski oraz opłat za wodę i ścieki.


Proszę czekać